از مدیران هنرمعماری بابت اعتماد و اعطای فرصت به حقیر تشکر می‌کنم. از کادر هنرمعماری بابت قبول ویراستاری و صفحه آرایی و گرافیک فوق‌العاده‌ی کتاب تشکر می‌کنم. از خانواده بابت صبوری در برابر بی‌حوصلگی‌ها و حمایت‌هایشان. از مبلمان گالستیان بابت اسپانسری کتاب و کمک به#توسعه_فرهنگی_ایران تشکر می‌کنم. هنرمعماری، خانواده و مبلمان گالستیان سه رأس مثلثی هستند که کتاب در قلب آن جوشید و چاپ شد. اسامی افراد در ذیل ذکر شده است:

نام: معماری و آثار هنری #رستم_وسکانیان
ناشر: #هنرمعماری
مدیرمسئول و مدیرهنری: #شهریار_خانی_زاد
مدیر پروژه: #سارا_رحیمی
اسپانسر: #مبلمان_گالستیان
ویراستاران: #اردلان_مقدم و #الهه_مایانی
گرافیست: #مهسا_رستم_زاده خامنه

با تشکر ویژه از #هنریک_خالویان ،#هاملت_خالویان ، #آرمن_هاکوپیان ،#آرگیشتی_آقاجانی ، #سیاوش_تیموری ،#تالین_گریگور ،

#سپیده_ابراهیمی_مهر ،#الهام_کشاورز_خوزانی ، #سعید_ذوالقدر ،#علیرضا_کریمی_کلور ، #بیژن_شافعی ،#ویکتور_دانیل ،

#سهراب_سروشیانی ،#راحله_حبیبی ، #شهرام_گل_امینی ،#وانایر_میرزایی و دیگر یاران

طرح روی جلد نیایشگاه صلیب مقدس به معماری رستم است که با گرافیکی از مهسا رستم زاده و عکاسی شهریار خانی زاد ترکیب شده است.

پشت یکی از آثار #نقاشی رستم است. نقاشی‌های وسکانیان کمتر شناخته شده است و امیدوارم روزی مورد پژوهش دقیق منتقدان هنر قرار گیرد.

این کتابها توسط نشر فرهنگ صبا، از قدیمی‌ترین ناشرین کشور و به سفارش انجمن مفاخر معماری ایران و مؤسسه تاریخ شفاهی معماری و شهرسازی اندیشه‌ی معاصر تهیه شده‌اند. در هر جلد به مصاحبه با ۱۴ تن از معماران ایرانی پرداخته‌ایم. جلد نخست اثری بود از روزنامه‌نگار گرامی، جناب آقای اسماعیل آزادی. جلدهای بعدی نیز توسط دوستان جوانتر و با حوصله‌تر در دست تهیه است. تألیف این کتب را بیش از همه مدیون حمایت و اعتمادهای سید علیرضا قهاری، رئیس انجمن مفاخر معماری ایران هستم، هرچند تعداد زیادی از دانشجویانم نیز در این مصاحبه‌ها همراه بودند، گفتگوها را روی کاغذ آوردند، تایپ نمودند، ویراستاری کردند و حتی جاهایی که من خسته و ناامید شدم، امیدوارانه ادامه دادند. بزرگترین نعمت زندگی من، داشتن دوستان عزیز و انسانهای شریف در اطرافم بوده است…